کاربرداسکرابر

مساله ی نظافت و شستشوی محیط های صنعتی و محیط های کاری از اهمیت زیادی بر خوردار است خوشبختانه تکنولوژی و فناوری باعث شده است روز به روز وسایلی طراحی و تولید شود که کارها را برای انسان راحت کند.

یکی از این وسیله ها که کار شستشو و نظافت در کارخانه ها و مکان های صنعتی را سریع و راحت کرده است اسکرابر نام دارد که البته کاربرد این دستگاه تنها برای کارخانه و مکان های صنعتی نیست و برای اماکن مذهبی، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی هم مورد استفاده قرار می گیرد. .

ما در این مقاله قصد داریم شما را با اسکرابر و کاربرد آن آشنا کنیم با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

تعریف اسکرابر:

اسکرابر یک دستگاهی است که صرفا برای شستشو و نظافت به کار می رود و میتوان از آن برای انواع سطوح مانند سرامیک، پارکت، پروکسی ، سنگ، بتن مسطح و … استفاده می شود.

انواع:

اسکرابر ها دارای انواع متفاوتی هستند که هر کدام بنا بر کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند، مدل هایی از اسکرابر قابلیت جمع آوری پسماندهای ریز و درشت را دارند و قادر هستند به طور هم زمان سطح مورد نظر را شستشو دهند و هم چنین سطح مورد نظر را خشک کنند.

فاکتور های مختلفی در تعیین مدل و نوع اسکرابر تاثیر گذار است مانند: مساحت محیط، جنس سطح، نوع آلودگی و … که باید با توجه به این فاکتور ها اسکرابر مورد نظر را تعیین کرد.

اسکرابر

شیوه ی هدایت و جهت دهی در دسته بندی اسکرابر تاثیر گذار است و باعث می شود اسکرابر به دو دسته ی دستی و سرنشین دار تقسیم شود.

منبع تغذیه اسکرابر ها از انرژی الکتریکی تامین میشود و بیشترین استفاده از اسکرابر ها در محیط های بسته است، تامین انرژی از اسکرابر ها باعث می شود که آلودگی صدا به میزان قابل ملاحظه ایی کم شود.

اسکرابر ها برقی به دو دسته تقسیم می شود، اسکرابر های کابلی و اسکرابر های باطری دار.

اسکرابرهای کابلی از طریق برق شهری تامین می شود در حالی که سیستم کاری اسکرابر های باطری دار از طریق شارژ باطری  است مزیت اسکرابرهای کابلی نسبت به اسکرابرهای باطری دار در این است که نیروی برق آن ها چون به برق شهری متصل است تمام نمیشود.

برخی از اسکرابر ها دارای موتور های حرکتی هستند که برای حرکت کفشو به سمت جلو دیگر نیازی به انرژی کاربر نیست وجود موتور حرکتی باعث می شود سرعت بالا رود و در اثر بخشی و راندمان کار هم تاثیر گذار است.

گروهی از اسکرابر ها هستند که میتوان از آن ها برای مراکز بهداشتی، بیمارستان ها و … استفاده کرد، این نوع از اسکرابر ها به گونه ایی طراحی شده اند که می توانند باکتری و میکروب را در درصد بالایی از بین ببرند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *