پارکت

نظافت خانه به خصوص کفپوش ها از کارهای بسیار سخت می باشد که همه به دنبال راهی آسان داشتن خانه ای زیبا و تمیز می گردند. کفپوش ها جزء دکوراسیون خانه به حساب می آیند که تمیز نگه داشتن آنها به جذابیت و زیبایی خانه می افزاید. کفپوش ها میتوانند انواع متفاوتی از سرامیک، پارکت، چوب،  گرانیت و…  باشد. که هر یک از این نوع کفپوش ها برای تمیز نگه داشتن نیاز است تا روش‌های خاصی را به کار برد. ما قصد داریم در این مقاله به شما کمک کنیم تا هر نوع کفپوشی را بتوانید به بهترین نحو تمیز و سالم نگه دارید.

جاروبرقی:

قبل از هر چیز باید کفپوش ها را جارو کنید تا گرد و خاک و آشغال های ریز و درشت از روی  کفپوش جمع کنید  سپس با هر نوع وسیله دیگری همچون آب، و دیگر مواد شوینده کفپوش ها را تمیز کنید. حکم برای تمیز کردن مجتمع های بزرگ ،  مکان های عمومی و.. قبل از تمیز کردن کفپوش از جاروبرقی های صنعتی  استفاده می کنند. در مورد انتخاب و خرید جاروبرقی در مقالات قبلی به طور کامل توضیح دادیم.

برای خرید جاروبرقی صنعتی کلیک کنید.

کفپوش سرامیک

کفپوش سرامیک:

برای نظافت سرامیک ها بهترین گزینه استفاده از سرکه و آب می باشد که به دلیل خاصیت اسیدی سرکه چربی ها را به طور کامل از بین میبرد. و به دلیل اینکه از مواد شیمیایی و شوینده های قوی استفاده نشده است برای سلامت خانه و خانواده بسیار مفید است. اما بعضی از لکه ها هستند که با سرکه پاک نمیشوند و نیاز به شوینده قوی تری می باشد بنابراین بهتر است از پودر لباسشویی و یا مایع ظرفشویی استفاده کرد و سپس با آب به طور کامل بشویید.

برای مکان های عمومی و مجتمع های خرید معمولاً از کفپوش های سنگ و سرامیک استفاده میشود تمیز کردن آنها با آب و یا شستشو با سرکه و مواد شوینده کاری غیر ممکن است بنابراین بهترین روش برای تمیز نگهداشتن این نوع محیط ها استفاده از دستگاه اسکرابر میباشد. در مورد دستگاه اسکرابر در مقالات قبلی سایت به طور کامل توضیح داده شود و کاربرد آن را شرح داده ایم.

برای خرید دستگاه اسکرابر بر روی لینک کلیک کنید.

کفپوش های چوبی:

کفپوش های چوبی معمولا نسبت به دیگر کفش ها حساس ترند بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری دارند.  در ابتدای مقاله ذکر شد که ابتدا کفپوش ها را جارو کنید اما باید در مورد کفپوش های چوبی این نکته را رعایت کنید که سر جارو برقی را حتما حالت کفپوش قرار دهید زیرا ممکن است  بر روی کف پوش خط بیفتد. نکته دیگر این است که برپایه وسایلی همچون صندلی و مبلمان برچسب مخصوص بزنید تا هنگام جابجا کردن وسایل بر روی کفپوش خط نیفتد. کفپوش های چوبی نیز انواع متفاوتی دارند که هر یک با روش های مختلفی تمیز می شوند.  در مقالات بعدی به طور کامل در مورد کفپوش های چوبی توضیح خواهیم داد از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *