جارو برقی صنعتی چیست

جاروبرقی صنعتی و یا همان مکنده صنعتی وسیله ایست که گرد و غبار و آگودگی ها را در مکان های صنعتی و یا نیمه صنعتی میزداید. روش کار این مکنده ها به صورت های مختلفی انجام میشود. که ما قصد داریم در این مقاله به طور مفصل بیان کنیم.همچنین برای خرید جاروبرقی باید به یک سری نکات توجه کرد که ما این نکات را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد.

اجزای اصلی جاروبرقی صنعتی

در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی آلاینده ها و گرد و غبار و آلودگی های بسیاری ایجاد میشود که باید به صورت مداوم پاک سازی شود در غیر این صورت علاوه بر این که محیط ناسالم میشود و برای کارکنان مشکل به وجود می آورد باعث می شود تا ماشین آلات به درستی کار نکند بنابراین برای محیط های صنعتی دستگاهی مانند جاروبرقی صنعتی نیاز است تا بتوان آلودگی‌ها را به سرعت و به طور کامل پاک کرد.

۱٫پمپ مکنده:

یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای جاروبرقی صنعتی پمپ مکنده می باشد.  این پمپ هر چه قوی تر باشد مکش جارو برقی بیشتر میشود روش کار این پمپ به این صورت می باشد که در مخزنی که داخل جارو وجود دارد خلا ایجاد میکند و این خلا با ایجاد بار منفی آلودگی ها را به داخل مخزن میکشد.

فیلتر جارو برقی

۲٫فیلتر دستگاه:

فیلتر دستگاه جاروبرقی از اجزای قابل توجه است که انواع متفاوتی دارد . همانطور که میدانید هر یک از انواع فیلتر ها مناسب محیط خاصی می باشند مثلا فیلتر فلزی کاربردی متفاوت از فیلتر نایلونی دارد. اما وجه مشترک تمام فیلتر ها این است که طوری ساخته شده اند که بتوان بعد از هر بار استفاده از جارو فیلتر را باز کرد و تمیز کرد.در قسمت های بعدی و مقالات بعدی بیان میکنیم که کدام فیلتر مناسب چه نوع آلودگی میباشد.

خرید جارو برقی صنعتی:

همانطور که در ابتدا بیان شد باید قبل از خرید جارو به نکاتی توجه کرد تا متوجه شویم که جارو برقی مناسب محیط می باشد یا نه زیرا انواع مختلفی از جارو برقی صنعتی وجود دارد که هریک مناسب محیط صنعتی خاصی هستند. همچنین بعد از انتخاب مدل جارو برقی باید به قسمت هایی توجه کرد تا بفهمید که آیا محصول مورد نظر با کیفیت است یا خیر. ما این نکات را به شما یادآوری میکنیم.

  1. قدرت مکش
  2. سرعت مکش
  3. فیلتراسیون
  4. مخزن زباله
  5. توان موتور

هر یک از این موارد باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.قدرت مکش را معمولا با ظرف آب مشخص میکنند که در مطالب بعدی به طور مفصل توضیح خواهیم داد. و یا فیلتراسیون جارو که باید به دقت بررسی شود زیرا این فیلتر است که میتواند باعث شود طول عمر جارو کم یا زیاد شود وظیفه اصلی فیلتر این است که اجازه ندهد گرد و غبار و یا آب و مایعات وارد موتور دستگاه شود.

مخزن زبال برای دستگاه ها متفاوت است و شما قبل از خرید باید بدانید که چه میزان آلودگی را قرار است با این دستگاه جمع آوری کنید و جارو با مخزن مناسب بخرید. توان موتور دستگاه که هم به قدرت مکش و سرعت مکش بستگی دارد. یعنی هرچقدر سرعت و قدرتت بیشتر باشد توان موتور هم بیشتر است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *